© 2017-2020. НУХТ. каф ТЖХТ. Всі права захищено

1/7
Приєднуйтесь

ДО НАШИХ СТУДЕНТІВ!

Відправте запитання:

Всесвітный день без тютюну

May 30, 2019

Всесві́тній день боротьби́ з тютюнопалі́нням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.
Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.
Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%). Близько 70%, пов'язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.
В Україні палить близько 11, 5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

Студенти кафедри ТжХТ святкують День хіміка

May 28, 2019

Студенти кафедри ТжХТ святкують День хіміка

Особливості технологічного процесу сучасного косметичного підприємства вивчили третьокурсники

May 19, 2019

Студенти 3 курсу відвідали сучасне косметичне підприємство. Поїздка була організована завдяки щільній співпраці керівництва підприємства ТОВ «Ремос» (ТМ «Яка») і викладачів кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів.

Популярність до бренду «ЯКА» прийшла не одразу, адже це були свого часу найперші серед виробників натуральної косметики, коли органічна та натуральна продукція щойно почала привертати до себе увагу покупців.
На території косметичного підприємства та у виробничих цехах студентів супроводжував технолог заводу Нікіта Мачин, а також доцент кафедри Володимир Бахмач, які пояснювали особливості технологічного процесу, роботи технологічного обладнання, специфіку технологічних питань на підприємстві.
Студенти ознайомилися із процесами виготовлення мила ручної роботи холодним способом, а також приготування та фасування косметичних засобів самого різноманітного призначення.
Розуміючи потреби людини та бажання мати і підтримувати здоровий вигляд шкіри тіла та обличчя, бути задоволеною м’якістю та блиском волосся, щодня отримувати належний захист і догляд, на підприємстві розробили унікальні серії дійсно натуральних косметичних засобів.
Щодня безліч українських споживачів обирає для себе та своєї родини косметичні засоби «Яка», демонструючи довіру до бренду. Це підтверджує популярність продукції, що досягнута бездоганною якістю та результативністю її використання.
Наприкінці відбувся круглий стіл з обміну отриманими враженнями. Подібні заходи сприяють засвоєнню теоретичних знань і практичних навичок, які студенти отримують під час навчання
в університеті на лекційних заняттях і під час лабораторних робіт.

Сучасні тренди в технологіях виробництва рослинних білкових продуктів представили наші науковці на міжнародній конференції

May 19, 2019

Традиційно у травні провідні виробничники та гравці ринку олійно-жирової галузі зібралися на Міжнародну конференцію «Олійно-жирова галузь: технології і ринок», яку дванадцять років поспіль організовує інформаційне агентство «Експерт Агро».

У роботі конференції взяли участь понад 200 учасників, у тому числі представники міжнародних компаній-виробників обладнання для олійно-жирової галузі.

Аналітичний аналіз напрямів розвитку олійно-жирової галузі України та світу презентував генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук, який наголосив, що Україна залишається провідним гравцем світового виробництва соняшникової олії.

Технології сепарування у переробленні рослинних олій та обладнання були представлені у доповіді керівника відділу технологічних процесів компанії Alfa Laval Олексія Шевченка. Про нові досягнення в розробленні технологій перероблення олійних культур доповів комерційний директор компанії Andreotti (Італія) Лоренцо Петруцці.

Наш університет представили завідувач кафедри технології жирів, хімічних технологій та косметичних засобів Тамара Носенко та професор Микола Осейко. Тамара Носенко виступила із доповіддю «Сучасні тренди в технологіях виробництва та споживання рослинних білкових продуктів».

«Запах і смак» профільного підприємства вивчили студенти-хімтехнологи

May 15, 2019

 Для студентів 3 курсу спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» було проведене виїзне лабораторне заняття у виробничих умовах на базі ПрАТ «Миронівська птахофабрика» (м. Канів). Організацію заходу та супровід студентів здійснювали доцент кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Наталія Сабадаш та асистент кафедри Ірина Кірєєва.
Продукція ТМ «Наша ряба» – курятина українського виробництва. Нині компанія являється найкрупнішою в Європі, а продукція відповідає усім європейським стандартам. Студенти були вражені масштабами виробництва, адже його штат налічує понад 1800 працівників.
Своїм багатим досвідом і знаннями з молоддю поділилася менеджер з персоналу Марина Макарченко. Студенти пройшли інструктаж з техніки безпеки та ознайомилися з особливостями санітарного контролю, який потрібно подолати на вході у виробничі цехи: одягти спецодяг, знезаразити руки спиртом за певним алгоритмом, ретельно обробити чоботи механічними поліетиленовими щітками та пройти через світлофор доступу.
Студентам продемонстрували усі етапи виробництва, окрім забою. Особливо вразив конвеєр, де пліч-о-пліч стояли «люди в білому», що швидко і чітко виконували лише одну певну операцію, і «літаючі» тушки курок над головою. Фасування здійснювали у ящики, які надходили з-під стелі, з навісного транспортеру.
Коли ж студенти потрапили на склад готової продукції, то зауважили: «Тут чистіше і біліше, ніж у лікарні». Чорні – лише колеса навантажувача, який перевозив продукцію, але й вони були знезаражені та аж блищали від чистоти.
Ну, а вже під стінами птахофабрики знаходився автопарк – кільканадцять великих вантажівок-рефрижераторів із брендом «Наша ряба», що доставляють охолоджену й заморожену продукцію клієнтам.
Далі хімікам-технологам прочитали лекцію та відповіли на всі питання. Особливу увагу студентів привернув потужний соцпакет, який надає підприємство всім своїм робітникам: безкоштовні путівки, навчання, страхування, забезпечення житлом, транспортом.
Після насиченого дня студенти змогли підкріпитись безкоштовним смачним обідом у їдальні підприємства, за що були дуже вдячні.
Птахівництво – галузь, яка має не тільки свій запах і смак, а й певні труднощі. Багато з них, як бачимо, тут успішно подолано. Миронівська птахофабрика сертифікована за міжнародними стандартами якості, і не даремно вона отримала «зелене світло» на експорт своєї курятини до країн ЄС.
Студенти висловили щиру подяку Марині Макарченко й всім співробітникам, які виділили свій час та познайомили з принципами роботи профільного підприємства, а також керівництву підприємства за надану можливість.

Випускниця НУХТ, нині – технолог-розробник декоративної косметики провела майстер-клас для студентів і викладачів

May 09, 2019

Доцент кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Наталія Сабадаш і старший викладач Ігор Фесич запросили до університету випускницю Олену Кичату, нині – технолога-розробника декоративної косметики ТОВ «Астра-Косметик». Зустріч була організована для студентів 4 курсу спеціальності 161 «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» і викладачів кафедри.
ТОВ «Астра-Косметик» – перше приватне підприємство з виробництва декоративної косметики. Майже 5 років компанія займається власним виробництвом косметики, має сучасну лабораторію та повноцінний завод у м. Кропивницький. Асортимент декоративної косметики досить великий: гігієнічна та декоративна помада, блиск для губ, туш для вій, пудра для обличчя, тональний крем, лак і лікувальна серія для нігтів тощо.
Олена Кичата в рамках курсу з дисципліни «Хімія та технологія косметичних засобів» провела майстер-клас із виробництва лаку для нігтів. Студенти мали змогу не тільки отримати теоретичні знання, поцікавитися тонкощами виробництва лаку для нігтів, а також здобути певні практичні навички. Були отримані чудові експериментальні зразки лаку для нігтів на будь-який смак.
Щиро бажаємо Олені професійного зростання, й щоб процес навчання завжди був поєднаний з творчістю!

Студенти другого курсу ННІХТ продовжують знайомство із підприємствами харчової галузі

January 23, 2019

Згідно із програмою проведення ознайомлювально-виробничої практики студентів 2-го курсу ННІХТ завідувач кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Тамара Носенко та доцент Володимир Бахмач організувала екскурсію на ТОВ «Катеринопільський елеватор». Підприємство знаходиться в селищі Єрки Черкаської області і входить до агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт». Створене підприємство на базі колишнього комбікормового заводу, проте нині в його структуру входять два новозбудовані заводи - олійно пресовий та олійно екстракційний, а також сучасні елеватори.

Співробітники агрохолдингу забезпечили трансфер студентів на підприємство, а також до Києва, а керівництво  підприємства організувало цікаву екскурсію студентам, ознайомили з роботою кожного підрозділу. Студентам особливо сподобався олійноекстракційний завод, проте найбільше враження справила хімічна лабораторія, оснащена надсучасним обладнанням - хроматографом, спектрофотометром, інфрачервоним аналізатором для експрес визначення хімічного складу насіння, автоматизованими аналізаторами визначення вмісту білків у сировині, у тому числі для визначення білків методом Дюма, автоматизованими установками для визначення олійності.

Дякуємо співробітникам «МХП» за проведену екскурсію та гостинність!

Слухачі сертифікатної програми косметологія опановують виконання сучасних салонних процедур

November 30, 2018

На черговому занятті, яке відбулось 30 листопада, дівчата вивчали техніку шугарингу

Шугарінг (від англ. Súgar - цукор; також епіляція цукром, карамельна епіляція, перська епіляція) - спосіб епіляції з використанням густий цукрової пасти. Цукрова епіляція - одна з древніх косметологічних процедур, батьківщиною шугаринга вважається Древній Єгипет. У сучасному світі епіляція стала досить популярною процедурою з середини 80-х років минулого століття. Заняття провела випускниця кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів, дипломований майстер Ірина Шевченко. Вона розказали про переваги процедури, показала головні прийоми роботи. Пасту розподіляють по оброблюваної ділянки шкіри і видаляють разом з волосками. Паста для шугаринга є тягучу карамель. Колір залежить від пропорції взятих інгредієнтів і може варіюватися від світло-бурштинового до кольору чорного чаю. Важливе значення має її консистенція: паста повинна бути достатньо пластичним, щоб була можливість нанесення її на шкіру, але і не дуже в'язкою, щоб не прилипати до рук і легко віддалятися з оброблюваної ділянки при відривання. Існують різні щільності цукрових паст, завдяки чому майстер може підібрати матеріал для різних по жорсткості волосся і гарячих або холодних зон. Всі бажаючі могли пройти процедуру або навчитись її виконувати під керівництвом досвідченого спеціаліста.

Відбулося лабораторне заняття на підприємстві

November 15, 2018

 

15 листопада для студентів 4 курсу спеціальності «Харчові технології та інженерія» за сприяння голови правління підприємства Юрія Євенко відбулося лабораторне заняття з дисципліни «Проектування підприємств галузі з основами САПР» на провідному підприємстві галузі ПрАТ «Київський маргариновий завод». Викладач кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів доц. Володимир Бахмач познайомив студентів з методами компонування технологічного обладнання на прикладі маргаринового та майонезного цехів діючого виробництва. Студенти мали змогу розглянути та проаналізувати розміщення обладнання, виявляли «вузькі» місця ліній та давали рекомендації щодо їх нейтралізації.

Від підприємства у проведенні заняття приймали участь колишні випускники кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів, а нині інженери-технологи Сергій Дмитрук та Інна Бедратюк. Студентам надали детальну інформацію про роботу технологічних ліній і ознайомили з асортиментом майонезів та маргаринів, що виготовляються на підприємстві.

про тропічні жири

November 13, 2018

Україна в січні-жовтні 2018 року імпортувала 189 тис. т пальмової олії. Про це повідомила Державна фіскальна служба України.
Зокрема, тільки в жовтні цього року з Індонезії було імпортовано 13,3 тис. т пальмової олії, з Малайзії - 1,7 тис. т, з Швеції - 66 т, з інших країн - 70 т.
При цьому на експорт з України за 10 місяців поточного року було поставлено лише 2,7 тис. т пальмової олії.
Рекордне зростання імпорту  тропічних жирів пояснюється прагненням виробників харчових продуктів, зокрема, молочних і кондитерських товарів,  знизити собівартість готової продукції.

1 / 6

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now