top of page
15.jpg

Cемінар: Натхнення і вибір Професії

Історія вибору професії від нашого випускника.

zhiri1-28-10-2022.jpg

Технології рафінування олій і жирів вивчають здобувачі кафедри

 

Не зважаючи на складні обставини воєнного часу, на кафедрі технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів відбулася відкрита лекція «Технології лужної нейтралізації олій (жирів). Модуль 2» доцента Валерія Бабенка з навчальної дисципліни «Рафінація і модифікація жирів» для здобувачів груп ТЖ-4 -3ск і ЗТЖ-3 -1ск. На лекції були присутні викладачі кафедри.

Лекція була присвячена вивченню особливостей технологій лужної рафінації олій (жирів). Викладач ознайомив здобувачів із сучасними уявленнями щодо механізмів лужної нейтралізації олій (жирів), видалення мила з нейтралізованої олії шляхом промивання водою та розкладання залишків мила з використанням кислих реагентів до жирних кислот, надав практичні рекомендації використання прогресивних технологій для виробництва рафінованих олій високої якості з власного досвіду роботи в промисловості.

Викладач неодноразово акцентував увагу здобувачів на важливості володіння сучасними знаннями з дисципліни «Рафінація і модифікація жирів» для формування бакалавра технологій харчових продуктів.

Візуалізація навчального матеріалу дозволила здобувачам більш повно сприймати та опановувати нові знання з технологій лужної рафінації олій (жирів), що надало їм практичне розуміння обґунтованого вибору технології для курсового проєкту з цієї дисципліни та майбутньої кваліфікаційної бакалаврської роботи. 

 28-10-2022

plakat-09-10-2022.jpg
zhiri2-06-10-2022.jpeg

Інноваційні технології на лабораторних опановують здобувачі

 

Уперше в лабораторії кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів здобувачі освіти виготовили майонезний соус із комплексною добавкою «Стабілекс», склад якої розробив доцент кафедри Володимир Бахмач.

Дегустація виявила високі смакові властивості продукту з новою добавкою. 

  06-10-2022

академічна доброчесність.png

Принципи академічної доброчесності було обговорено із магістрантами першого курсу

В Національному університеті харчових технологій існує гарна практика щодо дотримання принципів академічної доброчесності. В розвиток цієї політики було прийнято рішення Вченої ради університету про підписання Декларації про дотримання академічної доброчесності  учасниками освітнього процесу.

Про академічну доброчесність говорили з магістрантами 1-го курсу освітньої програми "Технології рослинних олій, жирових та косметичних продуктів" гарант ОП Тамара Носенко та викладачі кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів. Магістранти були ознайомлені із основними принципами та фундаментальними цінностями академічної доброчесності, викладених в "Кодексі академічної етики Національного університету харчових технологій", а також із змістом "Декларації про дотримання академічної доброчесності здобувачем вищої освіти в Національному університеті харчових технологій".

 14-10-2022

zibert1-06-10-2022.jpeg

Другокурсники знайомляться з виробництвами

Здобувачі освіти групи ТІ-2-3 Навчально-наукового інституту харчових технологій разом із кураторкою, доценткою кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Іриною Радзієвською відвідали ТОВ «Пивоварня Зіберта».

Начальник виробництва Микола Васик познайомив майбутніх фахівців із виробництвом пива, сидру та квасу живого бродіння. Насамкінець візиту всі отримали також подарунки від пивоварні – зразки продукції для дегустації. 

  06-10-2022

ximtex1-06-10-2022.jpg

Студенти-хімтехнологи другого курсу відвідали перший приватний фармацевтичний заклад у Києві

Загальновідомо, що першими професійними хіміками як і у світі, так і в Україні були аптекарі-провізори та фармацевти. Адже вони проводили хімічні процеси, метою яких було приготування ліків, косметичних засобів та ін. Перша аптека на території Києва була відкрита німцем Йоганом Гейтером у далекому 1728 році, а нині тут функціонує Аптека-музей на Подолі.

Колекція Музею налічує понад 50 тисяч експонатів – аптечні меблі XVIII-XIX ст., зразки аптечного посуду різних епох, фрагменти рукописів часів Київської Русі, підручники з медицини та технології скловаріння, рецептурні журнали, особисті архівні матеріали київських аптекарів.

Студенти занурилися в таємничу атмосферу середньовіччя в «Лабораторії алхіміка» та «Келії монаха», великий інтерес викликали і старовинна аптечна лабораторія з її приладдям, посудом, склянками з кремом, пудрою, парфумами, зубним порошком і навіть чорнилами; кабінет аптекаря, хата знахарки та багато інших цікавих експозицій музею.

Цікаві історії та експонати дозволять майбутнім хімікам-технологам більш вмотивовано вивчати аспекти фармацевтичної хімії та суміжних дисциплін освітньої програми.

Екскурсію організували наставники академічних груп – старша викладачка кафедри харчової хімії Тетяна Петренко і доцентка випускової кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок і косметичних засобів Тетяна Бойчук.

  06-10-2022

12125.jpg
bottom of page