

Кафедра технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів




Аніта Пастух- наша випускниця Національний університет харчових технологій, волонтерка, власними зусиллями розробляє, виготовляє і передає військовим на передову засоби для гігієни шкіри. Косметичка військового- мрія втілена у реальність! Аніта у грудні успішно захистилась і тепер є магістром з хімічної технології та інженерії! Пишаємося нашою талановитою, небайдужою, патріотичною молоддю! Все буде Україна





💥За доброю традицією прилюдні захисти випускових кваліфікаційних робіт магістрів НУХТ відбуваються англійською мовою!
💼Цьогоріч англійською мовою на кафедрі ТЖХТ захищалися двоє здобувачів:
Анна Прокопенко «Розроблення технології виділення епідермального фактору росту» та Ярослав Огуй «Розробка рецептури лікувально-профілактичної зубної пасти з екстрактом звіробою», керівник – доц. к.т.н. Олена Подобій.
Захисти робіт в online форматі оцінювала Екзаменаційна комісія у складі:
✅Голова: Юрій Панченко, к.х.н., доцент кафедри органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка».
✅Члени комісії: Михайло Мілюкін - д.х.н., професор; Тетяна Бойчук - к.х.н., доцент, гарант освітньо-професійної програми; Олена Подобій - к.т.х., доцент; секретар – Галина Біла к.х.н., доцент.
Також захисти відвідали Тамара Носенко - д.т.н., професор, завідувач кафедри, доценти Ігор Фесич, Олеся Романова, завідувач лабораторіями Алла Таволжан та магістри 1 року навчання.
☝️Слід відмітити, що всі представлені роботи мали не лише теоретичне спрямування а й практичну цінність, адже більшість здобувачів уже працюють за спеціальністю у провідних фарм. компаніях України та зарубіжжя, на підприємствах харчової і косметичної галузей.
☝️Всі роботи пройшли апробацію на вітчизняних та міжнародних наукових конференціях. Окремі роботи мають Акт вправадження у навчальний процес та Акт впровадження у технологічну лінію виробництва на косметичних підприємствах!💄⚗️🏆
За результатами захистів 11, 13, та 16 грудня Екзаменаційна комісія одноголосно присвоїла 16м здобувачам кваліфікацію «Магістр» за освітньо-професійною програмою «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів».
💥Один здобувач отримає диплом з відзнакою:
👏👏🥇Савіцька Ганна
Пишаємося нашою талановитою молоддю і запрошуємо до вступу на третій освітній рівень навчання!
Історія кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів
Етапи становлення.
1992 р. – відкрита спеціальність «Технологія жирів і жирозамінників» на кафедрі технології м’яса, м’ясних та олієжирових продуктів. У її витоків стояли професор Осейко Микола Іванович, доценти Олена Володимирівна Дядечко та Тамара Тихонівна Носенко. Значний внесок у розбудову матеріально-технічної бази кафедри внесла перша завідувач лабораторії Лариса Іванівна Піддубна.
1997 р. – відбувся І випуск спеціалістів за спеціальністю «Технології жирів і жирозамінників». Нині на кафедрі працює випускник цього року доцент Володимир Олександрович Бахмач.
1997 р. – розпочата підготовка наукових кадрів у аспірантурі університету за спеціальністю 05.18.06 «Технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів». Серед випускників аспірантури – наші викладачі кандидати технічних наук Радзієвська І.Г., та Шеманська Є.І., Бахмач В. О.
1999 р. – розпочата підготовка магістрів за спеціальністю «Технології жирів і жирозамінників».
2011 р. – кафедра технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів створена як окремий структурний підрозділ Національного університету харчових технологій. Першим завідувачем кафедри став доктор хімічних наук, професор, академік Інженерної академії наук України Манк Валерій Веніамінович.
2012 р. – розпочата підготовка наукових кадрів у докторантурі університету за спеціальністю 05.18.06 «Технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів». У докторантурі пройшла підготовку Носенко Тамара Тихонівна, нинішній завідувач кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів.
2015 р. – кафедра розпочала підготовку магістрів за спеціалізацією «Технології рослинних олій, жирових і косметичних продуктів».
2017 р. – кафедра здійснила ХХ-ий випуск фахівців для олійно-жирової та парфумерно-косметичної галузі.