top of page

НАУКОВА РОБОТА

   Наукова діяльність кафедри охоплює такі основні напрями:


Розроблення та удосконалення технологій перероблення олієжирової сировини
Розроблення технологій олієжирових продуктів оздоровчої та профілактичної дії
Розроблення рецептур та технологій косметичних виробів на основі олієжирової сировини, ефірних олій, ПАР та екстрактів цілющих рослин
Розроблення наукових основ вилучення ліпідів і білків з олійної сировини та методів оцінки їх якості
Удосконалення технології виробництва майонезної продукції з використанням натуральних рецептурних компонентів

Заплановані напрями роботи передбачають створення вітчизняної науково-методичної бази для розробки наукових технологій та використання сучасних методів контролю якості та безпечності, які підвищують функціонально-технологічні властивості сировинного комплексу олієжирового виробництва, розширюють використання нетрадиційної сировини, раціоналізують використання харчового білка, олій і жирів в Україні та впровадження технологій продуктів оздоровчо-профілактичного та функціонального призначення.

    Під керівництвом викладачів захищено 1 докторська та 7 кандидатських дисертацій за спеціальністю 05.18.06 «Технологія жирів, ефірних масел та парфумерно-косметичних продуктів».

   З  жовтня 2016 року. кафедра започаткувала навчання за щорічною сертифікатною освітньою професійною програмою «Косметологія».

Щороку кафедра виступає учасником Міжнародного форуму Cosmetics Ukraine та  Міжнародної науково-технічної конференції «Перспективи розвитку м'ясної, молочної та олієжирової галузей у контексті євроінтеграції». Викладачі кафедри активно беруть участь у конференціях і форумах наукової та науково-методичної спрямованості.

    На кафедрі проводиться активна науково-дослідна робота зі студентами, за результатами якої підготовлено тези доповідей на міжнародні конференції, статті та патенти.

    

    Проект «Ензимна технологія переробки насіння олійних культур» (авторів Черства Альона (аспірант), Ластовецька Анастасія (магістрант), Носенко Тамара Тихонівна (науковий керівник), Усатюк Тамара Андрієвна (науковий консультант)) став фіналістом Конкурсу стартапів «Фестивалю Інновацій КНУ – 2016».

    За ініціативою кафедри виконано міжкафедральну комплексну магістерську роботу «Технології харчових продуктів збалансованого складу з використанням модифікованих жирів» за участю 6 магістрантів зі спеціальностей 8.05170102 «Технології жирів і жирозамінників», 8.05060403 «Холодильні машини і установки», 8.05170108 «Технології зберігання, консервування та переробки молока», 8.05170103 «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів», 8.05170104 «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса». 

bottom of page